ТУРБОЗИМА - якісний та безпечний скітур та фрірайд у Карпатах доступний кожному

Проклади свою лінію у найцікавіших місцях Карпат.

Прикрась життя яскравими та безпечними подорожами взимку.

Відкрий для себе безпечне та видовищне катання в унікальних куточках Карпатських гір.


Відповідно до гасел, намагаємось пропонувати різні варіанти програм, які б враховували побажання та можливості як початківців, так і бувалих снігових райдерів.

Проте, незалежно від обраної програми чи рівня вашого катання, ви гарантовано здобудете нові яскраві враження, гору хороших емоцій, цікаві знайомства та позитивний досвід.

 

Акценти наших програм:

 • - відбуваються у наймальовничіших та диких куточках Карпат;

 • - залучаємо кваліфікованих та товариських гідів;

 • - завжди легкі наплічники, бо у мандрівках нам допомагають їздові собаки-маламути;

 • - продуманий та комфортний побут у кемпі “Білий Слон” та у високогірних таборах “Слоняче Іґлу” та “Теплий Табір”;

 • - якісне та перевірене спорядження;

 • - відповідальне ставлення до безпеки під час турів: міні-курси з лавинної безпеки, перевірка схилів, детальний інструктаж із руху зимовими горами.

 

Як обрати зимовий тур?

Усе просто: із хаосу постає порядок, варто лише взятись за класифікацію й визначення пріоритетів

 

за ТРИВАЛІСТЮ:

Найчастіше трапляються у нашому календарі — щовихідних :-)

Беззаперечна перевага — можна вкластися у два вікендових дні й не дратувати керівництво на роботі.

Понеділок доведеться трохи перетерпіти й позіхати перед монітором (крепатура й сонливість з дороги). Зате решту тижня відпрацюєте за двох: хвиля вражень та емоцій триматимуть ваш настрій й життєвий запал на висоті ще довго.

Візьміть до уваги, що частину часу відведеного на активний відпочинок доведеться проїхати, щоб потрапити у Серце Карпат. Тож якщо маєте можливість прибути до місця початку туру напередодні, хапайтесь за неї. Шанси влаштувати тотальне провітрювання голови й повне занурення у Природу Пригод значно зростуть.

З’являються переважно тоді, коли у робочому календарі стає більше святкових  дат (державні та інші вихідні). А може, у вас чотириденний робочий тиждень чи добрий шеф, який з радістю відпустить співробітника задля поповнення внутрішнього акумулятора сонячною, сніговою та адреналіновою енергією?

Під час таких турів можна зайти далі, піднятися вище, катнути більше.

Для залюблених у зиму й кочовий спосіб життя. Такі мандрівки вимагають плану й ретельного ставлення до підготовки спорядження та тіла. Відпустка чи серія вихідних дозволяють реалізувати мандрівні задуми: відвідати віддалені фрірайдерські споти чи вирушити у справжню лижну експедицію.

 

за ЛИЖВАРСЬКИМ ХАРАКТЕРОМ:

Обираючи цей вид туру, ви очікувано отримаєте лижну мандрівку горами, насолоду від краси та величі зимових краєвидів, фізичні навантаження, свіже повітря та дружнє спілкування. Спуски у таких походах не є самоціллю: безумовно, вони також будуть, але переважно нескладні.

 

Такий тип гібридних турів ми ще називаємо «скірайд»: горизонтальне пересування на лижах та спуски середньої складності наявні приблизно рівною мірою.

 

Спуски — основна мета й сенс існування гір =). Однак, дійти до локації, що розташована у Дикому Серці Карпат, все одно потрібно.  І лише після пройдених кількох кілометрів у форматі скітуру кожен зможе ковтнути свою порцію сніговогу райду.

 

Такі тури відбуваються поблизу гірськолижних курортів. Для підйомів використовуються витяги, ратраки чи інші технічні засоби. Тож рай для фрірайдера існує: рафінована програма, що передбачає спуски без зайвих зусиль на діставання до вершини.

 

за СКЛАДНІСТЮ:

 • початківець

 • базові фізичні кондиції: відсутня надмірна вага, пробігти 2 км для вас не є подвигом
 • досвід літніх мандрівок у горах
 • наявність відповідного одягу та спорядження АБО розуміння, що без певного переліку необхідних речей рушати у зимову мандрівку невідповідально й небезпечно; потрібні речі можна придбати, позичити чи взяти напрокат
 • основи катання на гірських лижах не будуть зайвими, але їх відсутність не є критичною: учитись ніколи не пізно; чималу вагу мають навички пересування на бігових лижах
 • бувалий

 • базові фізичні кондиції: регулярні навантаження на організм (приміром, регулярний  біг, часті подорожі в гори, на сплави тощо)
 • сніг, гори та ночівля в спальнику не заганяють вас у стан шоку =): похідна зимова романтика – зона комфорту для вас
 • рівень лижної підготовки – середній; хоча за умов нестримного бажання й добрих кондицій можна рушати з майже нульовим: щось стрімке катати ви не зможете, але поскітурити та насолодитись горами, повчитись і катнути щось просте — напевно; чималу вагу мають навички пересування на бігових лижах
 • експерт

 •  рівень катання: середній та вище середнього
 •  зима, гори, сніг, заморожений спальник і черевики — ви вже все це бачили і вас цим не налякати
 

за варіантом БАЗУВАННЯ:

Комфортні умови проживання, продуманий побут, стаціонарне харчування. Але через певну віддаленість від схилів — більше скітуру, фізичних навантажень та горизонтального пересування.

Теплий Намет із пічкою та Слоняче Іґлу є невід’ємними атрибутами високогірних таборів. Вони чудово захищають від вітру, морозу, забезпечують затишок, відпочинок та комфортну ночівлю після активного катального дня, дають можливість насолодитися спілкуванням, гарячою їжею та добрим товариством протягом довгих зимових вечорів.

Проте, не слід забувати, що все це відбувається у високогірній зоні, відповідно, з рівнем побуту польового табору, а не готелю «Хілтон» :-)

 • експедиційні табори

Щодня нове місце ночівлі, нові зорі над головою, нові побутові виклики, які слід вирішувати усією командою, щоб ввечері посмакувати смачного похідного борщику чи перекинутись веселою історією, засинаючи у теплому спальнику під завивання вітру за стіною намету (а може, це не вітер…? :-))

 

ПРО ПРОКАТ та ПОСЛУГИ ГІДІВ

Якщо ви готові до самостійних подорожей та мрієте пройти своїм унікальним маршрутом, а справа лише за спорядженням — завітайте на наш сайт й оберіть необхідне:

·        похідні скітурові комплекти (лижі з кріпленням та насічкою, вузький камус, гірські черевики з рантом) найкраще підійдуть для скітуру та лижних експедицій;

·        скітурово-фрірайдові комплекти (ширші лижні, ширші камуси, ширші можливості катнути і видертися на гору, жорсткіший черевик для кращого контролю;

·        зимові спальники та килимки;

·        лавинні набори (біпер, лопата, щуп);

·       снігоступи —  якщо лижі вам ще не смакують.

Якщо ж мандрівна фантазія кличе вас у куточки, куди ваш внутрішній homo viator ще не спроможний провести без пригод, ми готові надати досвідчених інструкторів (а також маламутів-помічників, щоб наплічники були легкими, а похід веселим), що проведуть обраним маршрутом, забезпечать належний побут та харчування.

 

ПЕРЕЛІК ТУРІВ

Скітур “Побачити зимову Чорногору”

тривалість: 2 дні (на вихідні)

Гарна можливість за вихідні відчути подих Чорногори та розім’яти тіло.

Щоб у повній мірі відчути Природу Пригоди, рекомендуємо стартувати напередодні (у п’ятницю). Тоді можна потрапити ще на вечірнє катання на Буковелі, переночувати у кемпі «Білий Слон», а на ранок вже бути в епіЦентрі подій та насолодитись повним зануренням.

лижварський напрям: скітур з елементами фрірайду

Тут і походити є де і краєвиди просто казкові. Якщо хочеться катнути, то й схили знайдуться: гора Менчул (1998 м) з пологими викатами в долину ріки Дземброня, Піп Іван Чорногірський (2028 м) з 10 км майже безперервних спусків, г. Дземброня (1877 м) зі складними трасами для підготовлених райдерів чи пологі північно-східні схили Смотрича (1898 м) для початкового смакування фрірайдом.

складність: найкраще підійде для початківців, а бувалі та експерти знайдуть тут чимало швидких пригод

варіант базування: кемп “Білий Слон”

Спальник і посуд можна не брати, а про рушник і зубну щітку не забувайте :-)

Опис туру

Дводенна програма, яка передбачає яскравий, насичений та сповнений справжніх пригод перший день. Ви підніметесь на гору Смотрич, побачите усю велич зимової Чорногори, засмакуєте снігу та вітру і спуститесь затишною та надзвичайно мальовничою засніженою долиною ріки Дземброня через полонину Чуфрову до кемпу «Білий Слон».

Тут вас зустріне смачна вечеря та парка лазня.

У програмі першого дня також можна спробувати й елементи складнішого фрірайду на схилах гори Менчул, якщо:

 • стан снігу та погоди дозволить;
 • рівень фізичної та технічної підготовки учасників буде на прийнятному рівні;
 • матимете відповідний запас світлового дня (вчасно стартували і рухаємось згідно з графіком).

АБО

Піп Іван Чорногірський з його 10-ма км майже безперервних спусків, г. Дземброня зі складними трасами для підготовлених райдерів чи пологі схили Смотрича для початкового смакування фрірайдом.

Другого дня на вибір можна відпочивати у кемпі чи здійснити нетривалу мандрівку пішки або на лижах хребтом Косарище – Степанський, з якого відкриваються найкращі панорами Чорногірського хребта з усіма двохтисячниками України.

*Можливі корективи програми залежно від погодних умов, сніжного покриву,

технічної підготовки та фізичних кондицій учасників.

 

SKITOUR+FREERIDE НА ДРАГОБРАТІ

тривалість: 3 дні (пт, сб, нд)

лижварський напрям: фрірайд з елементами скітуру та сайткантрі поблизу найвисокогірнішого г/л курорту України «Драгобрат» із задіянням ратраків

складність: бувалий, експерт, що передбачає досвід катання поза трасами на гірських курортах, добру фізичну форму (регулярні заняття спортом), відсутність медичних протипоказань; новачки також можуть доєднатися, але до суто скітурової програми

варіант базування: проживання у садибі, розташованій на території г/л курорту «Драгобрат»; комфортна ночівля, теплі сніданки та вечері, а також необхідні вигоди й менша кількість спорядження (не потрібні спальники й килимки); а ще повноцінний відпочинок після активного катального дня

 

Опис туру

Першого дня піднімемось на  висоту 1300 м під час видовищного джипінгу до найвисокогірнішого г/л курорту України «Драгобрату». Хапаємо кадри неймовірних краєвидів й даєм очам призвичаїтися до білого безмежжя. А тоді розминаємо м’язи на схилах Драгобрату, катаємось на гірськолижних трасах та поза ними, опановуємо ази лавинної безпеки.

Ночуємо у комфортній садибі й набираємось сил перед наступним днем.

Поживний сніданок —  й гайда ратраком до схилів Свидовецького хребта. Обов’язковий елемент кожного дня — оцінювання лавинної небезпеки. А тоді катаємо дикі схили г. Стіг (1704 м), г. Котел (1770 м), г. Жандарми (1763 м). Не гаємо часу на підйом: щоразу користуємось послугами ратрака. Після насиченого дня повертаємось до садиби, де на нас чекає смачна вечеря, теплий душ й комфортний відпочинок.

Третій день присвячуємо перлині Свидовця — г. Близниця (1883 м). Знову ратрак й шалений фрірайд. Щоб не повертатися у садибу, насолоджуємось швидкісним спуском у Кваси через полонину Браїлка. Особисті речі транспортуються окремо.

*Можливі корективи програми залежно від погодних умов, сніжного покриву,

технічної підготовки та фізичних кондицій учасників.

 

SKITOUR ДРАГОБРАТ - ГЕРЕШАСКА 

 

тривалість: 3 дні (вихідні+пт або пн)

 

лижварський напрям: скітур з елементами фрірайду та сайткантрі поблизу найвисокогірнішого г/л курорту України «Драгобрат»

 

складність: найкраще підійде для початківців, а бувалі та експерти знайдуть тут чимало швидких пригод

 

варіант базування: проживання у садибі, розташованій на території г/л курорту «Драгобрат»; комфортна ночівля, теплі сніданки та вечері, а також необхідні вигоди й менша кількість спорядження (не потрібні спальники й килимки); а ще повноцінний відпочинок після активного дня

 

Опис туру

Яскравий старт триденної програми — видовищний джипінг від Ясіня до найвисокогірнішого г/л курорту «Драгобрат». Якщо ж група надає перевагу методу повного й невідкладного занурення, пропонуємо цю дистанцію пройти на лижах: неймовірні краєвиди, як і реакцію тіла на рух (9 км на скітурах) гарантуємо =).

Оселяємось у садибі й розминаємось поза трасами, паралельно вивчаючи основи лавинної безпеки. Адже в горах, особливо зимових, працює усім відоме правило: незнання законів не звільняє від відповідальності.

Раннє прокидання, смачний сніданок у садибі, перевірка спорядження і бадьорий скітур до мальовничого оз. Герешаска (18 км). Високогірний пікнік-перекус серед білого безмежжя й повернення до затишної садиби.

Останній день туру — похід на скітурах до неперевершеної Близниці. Повертатись до Драгобрату уже не будемо, а насолодимось швидкісним спуском (12 км без важких рюкзаків) через пол. Браїлка до Квасів. Речі транспортуються окремо.

*Можливі корективи програми залежно від погодних умов, сніжного покриву,

технічної підготовки та фізичних кондицій учасників.

 

FREERIDE+SKITOUR ТЕПЛИЙ ТАБІР 

тривалість: 4 дні

лижварський напрям: фрірайд з елементами скітуру

складність: найбільше потішить бувалих та експертів  — шалені спуски кулуарами гори Шпиці (1863 м), а за сприятливих погодних умов також г. Ребра (2001 м), г. Ґутин-Томнатик (2016 м), а для початківця — перший крок на початку захопливих мандрів, безцінний досвід й гора корисної інформації; напевно, не всі схили ви зможете прокатати, але точно вдосталь поскітурите; про насолоду від споглядання зимових краєвидів та казкових карпатських ночей — не варто й говорити.

У будь-якому разі вітається досвід катання поза трасами на гірських курортах, участь, принаймні, у піших походах, добра фізична форма (регулярні заняття спортом) й відсутність медичних протипоказань.

варіант базування: високогірний польовий “Теплий Табір”, розташований в ур. Верхня Ґаджина; теплий намет із пічкою та слонячі іґлу вбережуть від вітру та морозу, стануть теплою вечірньою кают-компанією, де приємно посьорбати запашного чаю, поділитись враженнями й відпочити після активного дня на схилах; однак пам’ятайте, що без теплого зимового спальника, особистого ліхтарика, належного для зимових походів одягу тощо не обійтись.

Опис туру

Спеціальний чотириденний тур у форматі ТЕПЛОГО ТАБОРУ для фрірайдерів, скітуристів та шанувальників зими у горах.

Перший день — ознайомлювально-тренувальний: визначаємо рівень підготовки учасників на схилах г/л курорту «Буковель» або ж у Ворохті чи Ільцях. Їдемо до кемпу «Білий Слон», оселяємось у хостелі й другу половину дня присвячуємо життєво важливій темі — лавинній безпеці й практиці: нюанси користування лавинним спорядженням, пошук потерпілого. Смачна вечеря біля каміна, за бажанням сауна й міцний, здоровий сон.

Другий день розпочнеться рано із поживного сніданку й підготовки до виходу в гори. Перевіряємо спорядження, завантажуємо бус та їдемо до місця старту лижного марш-кидка до загадкової й неповторної Ґаджини. Скітуримо до високогірного ТЕПЛОГО ТАБОРУ. Загальне спорядження допомагають транспортувати маламути.  Що швидше піднімемось, то швидше потрапимо на схили готичних Шпиць (1863 м) й ще сьогодні їх катнемо, попередньо провівши моніторинг лавинної ситуації. Повертаємось до Теплого Табору, смачно вечеряємо, заповзаємо у спальники й бачимо кольорові фрірайдерські сни, гріючись біля теплої пічки.

Увесь наступний день проводимо у кулуарах г. Шпиць, а у добру погоду ще й г. Ребра та г. Ґутин-Томнатик. Щодня перевіряємо схили на лавинну безпеку.

Новий день, новий сніг й нові враження: знову приборкуємо Шпиці. А тоді спуск до Бистреця, переїзд до кемпу «Білий Слон» та шлях додому.

*Можливі корективи програми залежно від погодних умов, сніжного покриву,

технічної підготовки та фізичних кондицій учасників.

 

FREERIDE+SKITOUR ВИСОКОГІРНИЙ ТАБІР «СЛОНЯЧЕ ІҐЛУ» 

тривалість: 5 днів

лижварський напрям: фрірайд з елементами скітуру

складність: найбільше потішить бувалих та експертів  — шалені спуски кулуарами г. Шпиці (1863 м) та чорногірських схилів, а для початківця — це перший крок на початку захопливих мандрів, безцінний досвід й гора корисної інформації; напевно, не всі схили ви зможете прокатати, але точно вдосталь поскітурите; про насолоду від споглядання зимових краєвидів та казкових карпатських ночей — не варто й говорити
У будь-якому разі вітається досвід катання поза трасами на гірських курортах, участь, принаймні, у піших походах, добра фізична форма (регулярні заняття спортом) й відсутність медичних протипоказань.
варіант базування: табори “Слоняче іґлу”, розташовані в ур. Верхня Ґаджина та на пол. Чуфрова, — невеличкі високогірні оази серед снігів зимових Карпат; тут на вас чекатимуть із теплим частунком та польовим домашнім затишком; а ще вони дають можливість скоригувати програму й підвищують шанси спіймати катальну погоду.
У проміжку між високогірними ночівлями відігріваємось у кемпі “Білий Слон” (лазня і солодкий сон гарантовані).
Опис туру
5-денний тур — цікавий для фрірайдера чудовими спотами для швидкісних спусків (г. Шпиці, г. Дземброня) та організованими високогірними таборами поблизу точок катання (ур. Ґаджина, пол. Чуфрова), для скітуриста — фантастичними краєвидами під час лижних переходів.
Першого дня адаптуємось, вивчаємо чи пригадуємо основи лавинної безпеки, розминаємось на підготовлених схилах г/л курортів та поза ними. Ночуємо ще не екстремально, а комфортно й затишно у кемпі «Білий Слон».
А далі фрірайдова локація №1 — пол. Чуфрова (2 дні): скітуримо з легкими рюкзаками (усе найважче транспортують завзяті маламути), оселяємось в іґлу-кемпі, моніторимо лавинну ситуацію й катаємо чорногірські схили (у т. ч. г. Дземброня, 1877 м). Наступного дня скидаємось у Шибене через легендарну г. Піп Іван Чорногірський (2028 м), пол. Веснярку й оз. Марічейка. Переїзд до кемпу “Білий Слон”, де гріємось у лазні, смачно їмо й комфортно ночуємо.
Знову рушаємо у гори на два дні: цього разу до загадкового урочища Ґаджина, де таборуємось у високогірному іґлу-кемпі й фрірайдимо кулуарами готичних Шпиць.
Залежно від погодної ситуації зможемо робити рокіровку й переставляти високогірні вилазки з метою спіймати найкращий сніг. Така блочна структура туру також дає можливість приєднатися на два дні (пол. Чуфрова чи ур. Ґаджина), якщо п’ятиденний відпочинок у горах — надто тривала для вас розвага.

*Можливі корективи програми залежно від погодних умов, сніжного покриву,

технічної підготовки та фізичних кондицій учасників.

 

SKITOUR МАРМАРОСИ НА МОРОЗІ 

тривалість: 6 днів

лижварський напрям:скітур у форматі експедиції; загальне спорядження транспортуватимуть аляскинські маламути, тож у ваших наплічниках буде лише особисте спорядження та продукти; пакуючи рюкзак, варто дотримуватись принципу «бритви Оккама» й відсікати усе зайве

складність:бувалі та експерти матимуть можливість застосувати досвід й продемонструвати стійкість, відшліфувати лижні навички (у разі бажання та відповідних вмінь катнути схили Попа Івана Мармароського, 1936 м), а початківці — загартуватись й вдосталь попрактикуватись (після такого походу, вони зможуть сміливо зарахувати себе до касти бувалих =). Але на забуваємо, що зимовий побут це не просто і до фізичних кондицій у природи також будуть питання.

У будь-якому разі добра фізична форма (регулярні заняття спортом) й відсутність медичних протипоказань є обов’язковими, а також досвід зимових (бодай нетривалих) походів та ночівля у польових умовах. Якісне спорядження та відповідний одяг — запорука не лише приємного, а й безпечного перебування у зимових горах.

варіант базування: експедиційні табори з теплою пічкою; після виснажливого дня на лижах (щодня ви проходитимете по надцять кілометрів) буде можливість зігрітись у теплому наметі з пічкою; думка про теплий табір грітиме вас не гірше термобілизни =)

Опис туру

Кожен має свою причину піти у гори, особливо зимові. Тож шестиденна лижна експедиція може стати медитативною, такою, що загартовує дух та тіло, дає сили щось розпочати чи завершити, а також просто розвагою чи випробуванням, перевіркою на стійкість і готовність прийти на допомогу, коли непросто й самому.

Стартуємо у кемпі «Білий Слон», де знайомимось, засвоюємо усі «варто/не варто» у зимових горах, перевіряємо спорядження й рушаємо.

Мета першого дня — дійти на лижах долиною р. Дземброня до пол. Чуфрова й розбити Теплий Табір (намет з пічкою — скарб таких тривалих походів). Загальне спорядження транспортують найкращі друзі =) скітуриста в експедиції — собаки-маламути.

Сніданки та вечері щодня будуть теплими й вареними, а перекуси-обіди — сухими, проте калорійними, у поєднанні з гарячим чаєм.

Денний перехід на лижах у середньому триватиме 12 км. Лижна мандрівка охопить високогірну обсерваторію на г. Піп Іван Чорногірський (2028 м), г. Вихід (1471 м), г. Стіг, а далі Мармароський хребет із місцевим Попом Іваном (1936 м), де сміливі й відчайдушні матимуть можливість пофрірайдити.

Завершується експедиція Чорногорою й Мармаросами у с. Ділове.

А далі виїзд до Івано-Франківська й консервування вражень та спогадів задля смакування ними тихими й теплими вечорами посеред асфальтових джунглів, де життя так відрізняється від похідного.