ТУРБОЗИМА - якісний та безпечний скітур та фрірайд у Карпатах, доступний кожному

Проклади свою лінію у найцікавіших місцях Карпат.

Прикрась життя яскравими та безпечними подорожами взимку.

Відкрий для себе безпечне та видовищне катання в унікальних куточках Карпатських гір.

Відповідно до гасел, намагаємось пропонувати різні варіанти програм, які б враховували побажання та можливості як початківців, так і бувалих снігових райдерів.

Проте, незалежно від обраної програми чи рівня вашого катання, ви гарантовано здобудете нові яскраві враження, гору хороших емоцій, цікаві знайомства та позитивний досвід.


Чим прикметні наші програми?

 • · відбуваються у фантастично красивих та диких куточках Карпат;

 • · залучаємо кваліфікованих та товариських гідів;

 • · завжди легкі наплічники, бо у мандрівках нам допомагають тяглові собаки-маламути;

 • · продуманий та комфортний побут у кемпі “Білий Слон” та у високогірних таборах Слоняче Іґлу та Теплий Табір;

 • · якісне та перевірене спорядження;

 • · відповідальне ставлення до безпеки під час турів: міні-курси з лавинної безпеки, перевірка схилів, детальний інструктаж із руху зимовими горами.


Як обрати зимовий тур?

Усе просто: із хаосу постає порядок, варто лише взятись за класифікацію й визначення пріоритетів.

за ТРИВАЛІСТЮ:

дводенні тури (на вихідні)

Найчастіше трапляються у нашому календарі — щовихідних :-)

Беззаперечна перевага — можна вкластися у два вікендових дні й не дратувати керівництво на роботі.

Понеділок доведеться трохи перетерпіти й позіхати перед монітором (крепатура й сонливість з дороги). Зате решту тижня відпрацюєте за двох: хвиля вражень та емоцій триматимуть ваш настрій й життєвий запал на висоті ще довго.

Візьміть до уваги, що частину часу відведеного на активний відпочинок доведеться проїхати, щоб потрапити у Серце Карпат. Тож якщо маєте можливість прибути до місця початку туру напередодні, хапайтесь за неї. Шанси влаштувати тотальне провітрювання голови й повне занурення у Природу Пригод значно зростуть.

триденні тури

З’являються переважно тоді, коли у робочому календарі стає більше святкових  дат (державні та інші вихідні). А може, у вас чотириденний робочий тиждень чи добрий шеф, який з радістю відпустить співробітника задля поповнення внутрішнього акумулятора сонячною, сніговою та адреналіновою енергією?Під час таких турів можна зайти далі, піднятися вище, катнути більше.

 багатоденні (на 4, 5, 6 і більше днів)

Для залюблених у зиму й кочовий спосіб життя. Такі мандрівки вимагають плану й ретельного ставлення до підготовки спорядження та тіла. Відпустка чи серія вихідних дозволяють реалізувати мандрівні задуми: відвідати віддалені фрірайдерські споти чи вирушити у справжню лижну експедицію.

за ЛИЖВАРСЬКИМ ХАРАКТЕРОМ:

 скітур

Обираючи цей вид туру, ви очікувано отримаєте лижну мандрівку горами, насолоду від краси та величі зимових краєвидів, фізичні навантаження, свіже повітря та дружнє спілкування. Спуски у таких походах не є самоціллю: безумовно, вони також будуть, але переважно нескладні.

 фрірайд

Спуски — основна мета й сенс існування гір =). Однак, дійти до локації, що розташована у Дикому Серці Карпат, все одно потрібно.  І лише після пройдених кількох кілометрів у форматі скітуру кожен зможе ковтнути свою порцію сніговогу райду.

 сайткантрі

Такі тури відбуваються поблизу гірськолижних курортів. Для підйомів використовуються витяги, ратраки чи інші технічні засоби. Тож рай для фрірайдера існує: рафінована програма, що передбачає спуски без зайвих зусиль на діставання до вершини.

за СКЛАДНІСТЮ:

 початківець

· базові фізичні кондиції: відсутня надмірна вага, пробігти 2 км для вас не є подвигом

· досвід літніх мандрівок у горах

· наявність відповідного одягу та спорядження АБО розуміння, що без певного переліку необхідних речей рушати у зимову мандрівку невідповідально й небезпечно; потрібні речі можна придбати, позичити чи взяти напрокат

· основи катання на гірських лижах не будуть зайвими, але їх відсутність не є критичною: учитись ніколи не пізно; чималу вагу мають навички пересування на бігових лижах

 бувалий

· базові фізичні кондиції: регулярні навантаження на організм (приміром, регулярний  біг, часті подорожі в гори, на сплави тощо)

· сніг, гори та ночівля в спальнику не заганяють вас у стан шоку =): похідна зимова романтика – зона комфорту для вас

· рівень лижної підготовки – середній; хоча за умов нестримного бажання й добрих кондицій можна рушати з майже нульовим: щось стрімке катати ви не зможете, але поскітурити та насолодитись горами, повчитись і катнути щось просте — напевно; чималу вагу мають навички пересування на бігових лижах

 експерт

· рівень катання: середній та вище середнього

· зима, гори, сніг, заморожений спальник і черевики — ви вже все це бачили і вас цим не налякати

за варіантом БАЗУВАННЯ:

 кемп “Білий Слон” (садиба, готель у Карпатах)

Комфортні умови проживання, продуманий побут, стаціонарне харчування. Але через певну віддаленість від схилів — більше скітуру, фізичних навантажень та горизонтального пересування.

 високогірні польові табори “Теплий Табірта “Слоняче Іґлу”

Теплий намет із пічкою та Слоняче Іґлу є невід’ємними атрибутами високогірних таборів. Вони чудово захищають від вітру, морозу, забезпечують затишок, відпочинок та комфортну ночівлю після активного катального дня, дають можливість насолодитися спілкуванням, гарячою їжею та добрим товариством протягом довгих зимових вечорів.

Проте, не слід забувати, що все це відбувається у високогірній зоні, відповідно, з рівнем побуту польового табору, а не готелю «Хілтон» :-)

 експедиційні табори

Щодня нове місце ночівлі, нові зорі над головою, нові побутові виклики, які слід вирішувати усією командою, щоб ввечері посмакувати смачного похідного борщику чи перекинутись веселою історією, засинаючи у теплому спальнику під завивання вітру за стіною намету (а може, це не вітер…? :-))

Про прокат та послуги гідів

Якщо ви готові до самостійних подорожей та мрієте пройти своїм унікальним маршрутом, а справа лише за спорядженням — завітайте на наш сайт й оберіть необхідне:

 • ·  похідні скітурові комплекти (лижі з кріпленням та насічкою, вузький камус, гірські черевики з рантом) найкраще підійдуть для скітуру та лижних експедицій;
 • ·  скітурово-фрірайдові комплекти (ширші лижні, ширші камуси, ширші можливості катнути і видертися на гору, жорсткіший черевик для кращого контролю;
 • ·  зимові спальники та килимки;
 • ·  лавинні набори (біпер, лопата, щуп);
 • ·  снігоступи —  якщо лижі вам ще не смакують.

Якщо ж мандрівна фантазія кличе вас у куточки, куди ваш внутрішній homo viator ще не спроможний провести без пригод, ми готові надати досвідчених інструкторів (а також маламутів-помічників, щоб наплічники були легкими, а похід веселим), що проведуть обраним маршрутом, забезпечать належний побут та харчування.


ЗРАЗКИ ЗИМОВИХ ТУРІВ

ЧУФРОВА SKITOUR II

тривалість: 2 дні (на вихідні; можна прибути у кемп напередодні туру й безкоштовно переночувати у бунгало чи хостелі)

Гарна можливість за вихідні відчути подих Чорногори та розім’яти тіло.

Щоб у повній мірі відчути Природу Пригоди, рекомендуємо стартувати напередодні (у п’ятницю). Радіальні лижні прогулянки до ур. Ґаджина, пол. Чуфрова, стрімких Шпиць (1863 м), Смотрича (1898 м) та на. хр. Степнаський-Косарище (1148 м).

лижварський напрям: скітур

Тут і походити є де, і краєвиди просто казкові. Якщо хочеться катнути, то й схили знайдуться: кулуари гори Шпиці (1863 м) — для підготовлених райдерів, пологі північно-східні схили Смотрича (1898 м) — для початкового смакування фрірайдом.

складність: найкраще підійде для початківців, а бувалі та експерти знайдуть тут чимало швидких пригод

варіант базування: кемп “Білий Слон”

Спальник і посуд можна не брати, а про рушник і зубну щітку не забувайте :-)

Опис туру

Дводенна програма, яка передбачає яскравий, насичений та сповнений справжніх пригод перший день. Ви підніметесь на гору Смотрич, побачите усю велич зимової Чорногори, засмакуєте снігу та вітру і спуститесь затишною та надзвичайно мальовничою засніженою долиною ріки Дземброня через полонину Чуфрову до кемпу «Білий Слон». Тут на вас чекатимуть смачна вечеря та парка лазня.

АБО

Лижний маршрут від с. Бистрець до загадкового ур. Ґаджина й скелястих Шпиць (1863 м).

Другого дня на вибір можна відпочивати у кемпі чи здійснити нетривалу мандрівку пішки або на лижах хребтом Косарище – Степанський, з якого відкриваються найкращі панорами Чорногірського хребта з усіма двохтисячниками України.

БІЛИЙ СЛОН SKITOUR III

тривалість: 3 дні

Лижна подорож Чорногорою із ночівлею поблизу найвисокогірнішої споруди України — обсерва­торії на г. Піп Іван Чорногір­ський (2028 м), знаної як Білий Слон.

Незрівнянні пейзажі ур. Ґаджи­на та пол. Чуфрова, дерзкі під­йоми та запаморочливі спу­ски.

Ночівля у Теплому наметі із пічкою. Гнучка, насичена й водночас технічно нескладна програма, що підійде навіть лижникам-почат­ківцям.

лижварський напрям: скітур

Тут і походити є де, і краєвиди просто казкові. Якщо хочеться катнути, то й схили знайдуться: кулуари гори Шпиці (1863 м) — для підготовлених райдерів, пологі північно-східні схили Смотрича (1898 м) — для початкового смакування фрірайдом.

складність: найкраще підійде для початківців, а бувалі та експерти знайдуть тут чимало швидких пригод

варіант базування: Теплий намет із пічкою на високогір'ї 

Опис туру

Першого дня вирушаємо в гори з наплічниками. Неспішно, із привалами та фотосесіями, піднімаємось на лижах із камусами до ур. Ґаджина. Ночуємо у Теплому таборі, що розташований біля підніжжя г. Ребра (2001 м).

Дугого дня  здійснюємо перехід Чорногірським хребтом до обсерваторії на г. Піп Іван Чорногірський (2028 м), яку  ще називають "Білий Слон".

Третього день  нас очікує 10  км затяжного пологого спуску через пол. Чуфрову до с. Верхня Дземброня.


Детальніше про скітурові мандрівки від TURE читайте ТУТ


ҐАДЖИНА FREERIDE II

тривалість: 2 дні (на вихідні; можна прибути у кемп напередодні туру й безкоштовно переночувати у бунгало чи хостелі)

лижварський напрям: фрірайд

складність: найбільше потішить бувалих та експертів  — шалені спуски кулуарами г. Шпиці (1863 м) та чорногірських схилів, а для початківця — перший крок на початку захопливих мандрів, безцінний досвід й гора корисної інформації; напевно, не всі схили ви зможете прокатати, але точно вдосталь поскітурите; про насолоду від споглядання зимових краєвидів та казкових карпатських ночей — не варто й говорити.

У будь-якому разі вітається досвід катання поза трасами на гірських курортах, участь принаймні у піших походах, добра фізична форма (регулярні заняття спортом) й відсутність медичних протипоказань.

варіант базування: високогірний польовий Теплий табір, розташований в ур. Верхня Ґаджина; Теплий намет із пічкою та слонячі іґлу вбережуть від вітру та морозу, стануть затишною вечірньою кают-компанією, де приємно посьорбати запашного чаю, поділитись враженнями й відпочити після активного дня на схилах; однак пам’ятайте, що без теплого зимового спальника, особистого ліхтарика, належного для зимових походів одягу тощо не обійтись.

Опис туру

Перший день — неспішне закидання від с. Бистрець у базовий Теплий табір, розташований в ур. Ґаджина на висоті 1400 м. Загальне спорядження допомагають транспортувати маламути. Ще сьогодні встигнемо розкатати схили Кедроватого Погорільця. Під зоряним небом влаштуємо високогірну BBQ вечірку. Ночуємо у Теплому наметі з пічкою. 

Другий день розпочнеться рано із поживного сніданку й підготовки до виходу в гори. Перевіряємо спорядження й рушаємо до готичних Шпиць (1863 м). Проводимо моніторинг лавинної ситуації. Увесь день фрірайдимо у кулуарах г. Шпиць. А тоді спуск до Бистреця, переїзд до кемпу «Білий Слон» та шлях додому.

ҐАДЖИНА FREERIDE IV

тривалість: 4 дні

лижварський напрям: фрірайд

складність: найбільше потішить бувалих та експертів  — шалені спуски кулуарами г. Шпиці (1863 м) та чорногірських схилів, а для початківця — це перший крок на початку захопливих мандрів, безцінний досвід й гора корисної інформації; напевно, не всі схили ви зможете прокатати, але точно вдосталь поскітурите; про насолоду від споглядання зимових краєвидів та казкових карпатських ночей — не варто й говорити.
У будь-якому разі вітається досвід катання поза трасами на гірських курортах, участь, принаймні, у піших походах, добра фізична форма (регулярні заняття спортом) й відсутність медичних протипоказань.
варіант базування: Теплий табір, розташований біля підніжжя г. Ребра в районі, що наче навмисне створений  для екстремального катання. Тут Чорногірський хребет та його високі відроги утворюють захищений з трьох сторін цирк. Це сприяє доброму накопиченню снігу, що тримається від листопада до травня.

Опис туру

4-денна freeride-пригода — це неспішне закидання в ур. Ґа­джина, два повних дні катання схи­лами г. Шпиці (1863 м) та г. Реб­ра (2001 м), а також приє­мний спуск через Менчул (1998 м) і пол. Чуф­рову на десерт.

Першого дня піднімаємось на висоту 1400 м до Теплого табору. Речі допомагають тягнути вгору собаки-маламути. Ще сьогодні зможемо розім'ятись на пагорбах Кедроватого Погорільця й влаштувати високогірну BBQ вечірку.

Наступні дні активно катаємо г. Шпиці (1863 м) та г. Ребра (2001 м). Останнього дня туру піднімаємось на хребет і йдемо на лижах до г. Менчул (1998 м). А насамкінець насолоджуємось затяжним фрірайд-спуском до пол. Чуфрова й далі до с. Верхня Дземброня.


Детальніше про фрірайд-мандрівки від TURE читайте ТУТ


SKITOUR МАРМАРОСИ НА МОРОЗІ (деталі програми та вартість оновлюються)

тривалість: 6 днів

лижварський напрям:скітур у форматі експедиції; загальне спорядження транспортуватимуть аляскинські маламути, тож у ваших наплічниках буде лише особисте спорядження та продукти; пакуючи рюкзак, варто дотримуватись принципу «бритви Оккама» й відсікати усе зайве

складність: бувалі та експерти матимуть можливість застосувати досвід й продемонструвати стійкість, відшліфувати лижні навички (у разі бажання та відповідних вмінь катнути схили Попа Івана Мармароського, 1936 м), а початківці — загартуватись й вдосталь попрактикуватись (після такого походу, вони зможуть сміливо зарахувати себе до касти бувалих =). Але на забуваємо, що зимовий побут це не просто і до фізичних кондицій у природи також будуть питання.

У будь-якому разі добра фізична форма (регулярні заняття спортом) й відсутність медичних протипоказань є обов’язковими, а також досвід зимових (бодай нетривалих) походів та ночівля у польових умовах. Якісне спорядження та відповідний одяг — запорука не лише приємного, а й безпечного перебування у зимових горах.

варіант базування: експедиційні табори з теплою пічкою; після виснажливого дня на лижах (щодня ви проходитимете по надцять кілометрів) буде можливість зігрітись у теплому наметі з пічкою; думка про теплий табір грітиме вас не гірше термобілизни =)

Опис туру

Кожен має свою причину піти у гори, особливо зимові. Тож шестиденна лижна експедиція може стати медитативною, такою, що загартовує дух та тіло, дає сили щось розпочати чи завершити, а також просто розвагою чи випробуванням, перевіркою на стійкість і готовність прийти на допомогу, коли непросто й самому.

Стартуємо у кемпі «Білий Слон», де знайомимось, засвоюємо усі «варто/не варто» у зимових горах, перевіряємо спорядження й рушаємо.

Мета першого дня — дійти на лижах долиною р. Дземброня до пол. Чуфрова й розбити Теплий Табір (намет з пічкою — скарб таких тривалих походів). Загальне спорядження транспортують найкращі друзі =) скітуриста в експедиції — собаки-маламути.

Сніданки та вечері щодня будуть теплими й вареними, а перекуси-обіди — сухими, проте калорійними, у поєднанні з гарячим чаєм.

Денний перехід на лижах у середньому триватиме 12 км. Лижна мандрівка охопить високогірну обсерваторію на г. Піп Іван Чорногірський (2028 м), г. Вихід (1471 м), г. Стіг, а далі Мармароський хребет із місцевим Попом Іваном (1936 м), де сміливі й відчайдушні матимуть можливість пофрірайдити.

Завершується експедиція Чорногорою й Мармаросами у с. Ділове.

А далі виїзд до Івано-Франківська й консервування вражень та спогадів задля смакування ними тихими й теплими вечорами посеред асфальтових джунглів, де життя так відрізняється від похідного.