Основні пороги Чорного Черемошу

Торуючи шлях між стрімкими схилами Карпат — Костричем і Кринтою — Чорний Черемош, бундючиться грізним перекатами, сходить гостроверхими валами, мерехтить грайливими шиверами, піниться нуртищами. Тут  його основні пороги, що належать в основному до ІІ, а часом і ІІІ категорії складності.

ЧОРНИЙ ЧЕРЕМОШ : ПОРОГИ

Поріг Берди — перший поріг на Чорному Черемоші, що має назву. Нетиповий для карпатських рік: серія каскадів-водоспадів, що перегороджують усе русло ріки на відтинку 200 м. Долаючи Берди, доведеться поуправлятися у пробиванні бочок, що утворилися після кожного зливу.

Мости — цікава атракція на цій ділянці Чорного Черемошу. Вони бувають підвісні і традиційні, з опорами і без, робочі, аварійні й зруйновані, мальовничі й огидні. У будь-якому разі міст — це потенційно небезпечна ділянка, тож слід бути максимально уважними біля них: не налетіти на опору, не зачепитись судном чи одягом за якісь урбан-об'єкти.

Коса Весела Бочка — якщо вчасно її помітите і заскочите туди, то можна весело булькнути.

Найпопулярніша сплавна ділянка на Чорному Черемоші починається безпечним і цікавим порогом Дземброня. Вода переливається перекатами, а потім стрімко звужується і піднімається високими трикутними валами.  
Поріг Дземброня — широкий і довгий (730 м) із непростою траєкторією руху. На виході з порогу судно потрапляє у стрімкі й пінисті вали, що відчутно підкидають його. В умовах високої води існує кілька варіантів проходження порогу Дземброня. У період низького рівня води варто остерігатися мілин та острівків, де можна застрягнути. 

поріг Бистрецький

поріг Біла Кобила

У Бистрецькому порозі, розташованому за місцем впадіння р. Бистрець у Чорний Черемош, утворюється крутий злив із потужним виром та високим і широким валом, а прохід порогу залишає незабутні емоції. Тут береги скелясті й високі.

Поріг Дідів Лікоть — поріг-шивера з островом і стрімким поворотом наприкінці. Вправні екіпажі, що злагоджено діють, можуть спробувати потрапити в праве русло біля острова.

Поріг Біла Кобила зазнав змін після однієї із карпатських повеней. Через значну кількість нанесеного каміння прохід залишився правим руслом: кілька зливів та вал.

Гучок, або Малий Гук — це стрімка течія і круті повороти. Потік дробиться між валунами, утворюючи, коловерті та нуртовища; перепад висоти найбільший серед усіх порогів Чорного Черемошу. Саме тут вдаються найкращі світлини й найчастіше перевертаються човни.

поріг Малий Гук

поріг Великий Гук

Гук (гуцульська говірка «водоспад, водограй на гірському потоці») – це найекстремальніший поріг Чорного Черемошу з потужними вирами та бочками-водовертями, високими зливами й валами. Вирізняється значним перепадом висоти русла.


Черемош утворюється злиттям двох потужних гірських потоків — Білого та Чорного Черемошів поблизу с. Устеріки.

ЧЕРЕМОШ : ПОРОГИ

Поріг Кетлище зазнав змін унаслідок зведення автомобільного мосту. Основний прохід під мостом характеризується доволі значним падінням води. 

Поріг Сокільський розташований біля Тюдівської скелі, де русло ріки круто повертає праворуч. Лівий берег здіймається над потоком високою скелею. Високі й невеликі вали, а також підводні камені.

поріг Сокільський

Поріг Гамованка (мандрівники також називають його «Аміґо») може застати зненацька першопроходьців. На, здавалось би, гладкій воді раптом помічаєш перепад висоти до 3 м. Злив утворює бочку.

поріг Гамованка