Зимові тури 2018/2019 від кемпу “Білий Слон”

Цього року ми оновили програми лижних турів у Карпатах:

  • по-перше, змістили пріоритет до більшого КОМФОРТУ;
  • по-друге, чітко розділили тури за специфікою, а саме на SKI TOUR і FREERIDE.

 SKI TOUR — це програми прогулянкового характеру, що не вимагають попередньо здобутих навичок катання на лижах чи особливих фізичних кондицій. У цих івентах ви зможете побувати у справжніх зимових горах й повною мірою насолодитись величчю та красою Карпат.

Маршрути у таких турах чітко визначені. Наявність лавинного комплекту хоч і бажана, але не обов’язкова. Групи понад десять осіб супроводжуються щонайменше двома гідами, а за наявності вільного, і їздовим собакою-маламутом. Ночівлі відбуваються у кемпі "Білий Слон" або високогірному Теплому таборі. Отже, немає необхідності брати з собою намети, таборове й господарське спорядження. Проте харчі на всі дні, спальний комплект — за відсутності маламута — кожен несе самостійно.

 У FREERIDE ТУРАХ левова частка часу належить спускам. У таких затіях лавинний комплект є обов’язковим. Усі учасники повинні володіти навичками катання на рівні впевненого подолання «червоних» трас на Буковелі.


(1) Кожен фрірайдовий тур обслуговується ЩОНАЙМЕНШЕ ДВОМА ПРОРАЙДЕРАМИ,  що відповідають за:

  • - вибір траєкторії,
  • - безпеку катання,
  • - інструктаж та навчання,
  • - оцінку лавинної ситуації для всіх лавинонебезпечних схилів.

(2) СОБАКИ-МАЛАМУТИ або коні є невід’ємним атрибутом цих турів:  вони везуть в гори і скидають загальне спорядження.

(3) Усі ночівлі відбуваються у ТЕПЛОМУ ТАБОРІ під самими схилами. 


Слід виокремити FREERIDE VIII. Адже у цьому турі ми обкатуємо визначні й фанові споти Українських Карпат. Окрім пол. Чуфрова та ур. Ґаджина, один день присвячуємо спуску з г. Говерла (2061 м) і три дні катаємо фрірайдові маршрути на Драгобраті із закиданням на ратраках у найвіддаленіші й найдивовижніші куточки Свидовецького масиву.

Без сумніву, ми вирушаємо і в наші традиційні експедиційні 6-денні тури: «Мармороси на морозі» та «Люта Чорногора». Це програми для відважних, досвідчених і сміливих: адже усі ночівлі відбуваються в горах. Однак навіть тут ми не відмовляємось від комфорту Теплого намету, що транспортується собакою-маламутом — обов’язковим учасником таких мандрівок.

  Про лижні тури до ур. Ґаджина і на пол. Чуфрову   

Неподалік кемпу “Білий Слон” є дві неймовірних за красою місцини: полонина Чуфрова та урочище Ґаджина. Якою б теплою не видавалась зима, тут достатньо снігу для катання та лижних прогулянок від середини листопада й до кінця березня. Саме тут розумієш і відчуваєш справжню силу й красу гір, що утворюють грандіозні й прекрасні форми.

За приємних погодних умов у Чуфрову потрапляємо долаючи підйом на г. Смотрич (1898 м), а потім перемикаємо кріплення в режим катання й отримуємо годину фанового спуску пологими схилами. За сильного вітру піднімаємось і спускаємось через Чуфрову, уникаючи переходу хребтом. Ці маршрути комфортно проходити на звичайних прогулянкових скітурових лижах. А ось для складнішої варіації – з підйомом через Чуфрову і спуском зі Смотрича – необхідні навички позатрасового катання й відповідне спорядження.

Чуфрова SKI TOUR II Прогулянка на пол. Чуфрову, як і г. Смотрич (1898 м), розрахована на один день і, зазвичай, триває не довше 6-7 годин. Це дозволяє провести вечір у теплі й комфорті.

Якщо розпочати підйом об 11:00 ранку, встигаємо пройти й проїхати усі найцікавіші місця протягом світлового дня і лише завершальну частину долаємо з ліхтариками у темряві. Запашний чай у термосах утамує спрагу й зігріє у дорозі. А підтримати сили допоможуть смачні й корисні гарячі страви швидкого приготування від провідних виробників туристичного харчування.

Ситна вечеря, парка сауна, приємне спілкування біля каміна у кемпі “Білий Слон” стануть прикрасою цього фантастичного туру. Як показує досвід минулих років, наступний день краще присвятити посиденькам у кемпі, легкій прогулянці на хребет Степанський – Косарище (max 1148 м) пішки або на конях. А найзатятіші лижники зможуть катнути Смотрич від зони лісу через колибу Під Смотричем до Верхньої Дземброні.

Білий Слон SKITOUR III включає лижний маршрут до таких монстрів Чорногори, як г. Бребенескул (2038 м) та г. Піп Іван Чорногірський (2028 м). Одна ночівля відбувається у Теплому таборі, а інша — біля стін обсерваторії, що вважається найвисокогірнішою спорудою України.

Ґаджина SKI TOUR II / Ґаджина SKI TOUR IIІ Активніша, порівняно з попередньою, триденна програма передбачає ночівлю у Теплому таборі в ур. Ґаджина у наметі, що опалюється пічкою. У такий тур доведеться прихопити з собою спальний комплект і запас харчування.

Теплий табір розташований в підніжжі г. Ребра (2001 м). Тож основний набір висоти — до 1400 м — долаємо першого дня. Другий день ми присвятимо радіальній прогулянці до найвисокогірнішого озера України Бребенескул (1801 м) із поверненням до Теплого табору через г. Шпиці (1863 м). А ті, для кого три дні — це розкіш, зможуть здіснити захопливий downhill до пол. Чуфрова вже другого дня. На завершення туру нас очікує 5 км на лижах хребтом від г. Ребра (2001 м) до г. Менчул (1998 м) і довжелезний спуск від пол. Чуфрова до с. Верхня Дземброня.

Ґаджина FREERIDE ІІ / Ґаджина FREERIDE ІІІ / Ґаджина FREERIDE IV Тури розраховані на тих, хто живе заради спуску, хто прагне намалювати свою власну лінію на схилі, примушуючи кров закипати від адреналінового коктейлю.

У дводенній та триденній програмах найкраще прибути у кемп “Білий Слон” напередодні ввечері, щоб належно зібратися і виспатись перед підйомом (ночівля у кемпі перед туром — безкоштовна). Виїзд до місця старту активної частини відбувається не пізніше 8:30 ранку.

Рівномірний і пологий підйом до Теплого табору триває близько двох-трьох годин. Після обіду дорогою до г. Ребра (2001 м) запланована розкатка легких схилів. А щойно стемніє, влаштовуємо розкішне BBQ party.

Другого дня із самого ранку розкатуємо г. Ребра (2001 м). Підйом на неї займає близько двох годин. Ті, хто уже виїжджатимуть, зможуть насолодитись затяжним спуском з гори, а потім через ліс і нижню частину полонини Чуфрової аж до села Бистрець. Ця забава триває ще близько двох годин. Трансфер забезпечить оперативну доставку до кемпу “Білий Слон”, де можна буде прийняти душ, пообідати і вирушити додому.

А тих, хто залишається, чекає підйом і спуск зі Шпиць (1863 м). Тут є декілька напрямків різної складності. Тож можна обрати варіант, що відповідає вашим умінням та навичкам. Після насиченого дня розваг усі вкладаються спати одразу після вечері, оскільки завтра чекає ранній підйом.

Третього дня ми піднімаємось на Чорногірський хребет і після нетривалого переходу розкатуємо г. Менчул (1998 м), фановий схил якої легко читається за будь-яких погодних умов і виводить нас у нижню частину полонини Чуфрової, з якої ми потрапляємо у Верхню Дземброню, а звідти на авто — у кемп “Білий Слон”, де можна прийняти душ, пообідати і вирушити додому.

У програмі FREERIDE IV перший день відведений для комфортного прибуття та акліматизації, а з ІІ по IV день повністю відповідає триденному туру. Цей варіант програми найбільше потішить тих, хто доїздить здалеку і новачків. Адже ті, хто вирушать у гори першими, матимуть додатковий час для вивчення характеру схилів і розкатки. Трансфер від кемпу "Білий Слон" до місця підйому відбувається двічі: об 11-й і 15-й годині.

  Теплий табір: покращення високогірного побуту  

Щороку ми удосконалюємо наш побут у горах. Цього сезону теплі табори відбуватимуться дуже часто. Тож ми збільшуємо кількість опалювальних наметів і завчасно готуємо зручні місця для них. І, варто згадати, цієї зими вперше запускаємо баню та електрифікуємо Теплий табір. Тепер тут можна буде заряджати мобільні телефони, а також буде світло, для тих, хто не може заснути без книжки на ніч :). А ще влаштовуємо BBQ Party! Круто?

  Тяглові собаки-маламути: веселі друзі в поході й помічники гідів  

Це вірні та надійні друзі мандрівників, які можуть допомогти витягнути  спорядження, ба більше, не дадуть вам відбитися від групи чи піти не тим шляхом, як дбайливі пастухи. Варто приїхати, щоб бодай познайомитися із цими пухнастими створіннями.